Biznes – najpopularniejszy środek transportu (c.d.)

Samolot, samochód, pociąg czy autostop? A może stop? Sprawdź na co decyduje się statystyczny Polak wyjeżdżając na wakacje.

Ci, którzy zdecydowali się spędzić urlop w kraju wyjeżdżają do miejscowości nadmorskich takich jak Sopot, Gdańsk, Mielno czy Koszalin. Miłośnicy gór obierają przeciwny kierunek podróży:  Zakopane, Białka Tatrzańska, Krynica Zdrój. W przypadku  podróży krajowych najpopularniejszym środkiem transportu jest samochód lub pociąg. Na pierwszą opcję decydują się osoby starsze i w średnim wieku z dziećmi. Pociąg stanowi tanią i atrakcyjną opcję dla  osób młodych: studentów, maturzystów.  Dlaczego? Nikt z nas nie wyobraża sobie kilkunastogodzinnej podróży z osobą starszą lub dwojgiem małych dzieci na wakacje z dzieckiem w nieklimatyzowanym pociągu. Cena za paliwo jest wysoka, ale wygoda związana z podrożą samochodem jest bezcenna.

Coraz rzadziej decydujemy się na podróżowanie stopem czy autobusami.  W latach 70 i 80 stop był to modny środek transportu. Dziś około 80% osób uważa że jest niebezpiecznym. Autobus jest wyjściem z sytuacji, kiedy musimy pokonać odległość nie większą niż 500km.  W ten sposób można pojechać na krótki wypad za miasto w stylu  majówka w górach. W przeciwnym razie podróż – nawet dla dorosłej osoby – staje się męka.

Może Ci się również spodoba