Zmiana pracy – sprawdzanie przyszłego pracodawcy.

indeksZmieniasz pracę? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że należysz do grupy osób, które przed podjęciem ostatecznej decyzji, poszukują informacji o przyszłym pracodawcy. Headhunters zwracają uwagę, że taka praktyka stała się powszechna. Jak i gdzie znaleźć informacje o potencjalnym pracodawcy?

 

 

  1. Rozmowa kwalifikacyjna – pierwsze informacje możesz zebrać będąc na rozmowie kwalifikacyjnej. To świetny moment na obserwację i zadawanie pytań. Już sam sposób przeprowadzania takiej rozmowy świadczy o podejściu firmy do pracowników. Bądź aktywny!
  2. Znajomi – warto sprawdzić czy wśród Twoich znajomych lub ich znajomych pracuje lub pracował w firmie, w której zamierzasz się zatrudnić. Ich opinia i zdanie jest zwykle najbardziej rzetelne. Nie bój się pytań! Pamiętaj że nie ma głupich pytań.
  3. Internet – jeśli okaże się, że nikt z Twoich bliższych i dalszych znajomych nie zna firmy, pozostaje Ci internet. Informacje o potencjalnym pracodawcy warto sprawdzić na różnego rodzaju forach rekrutacyjnych. Podchodź jednak do tego typu opinii z dystansem. Część opinii nie musi pokrywać się z stanem faktycznym. Są pracownicy, którzy obsmarowują własną firmę tylko dlatego, że nie dostali wolnego na długi weekend czerwcowy, choć firma miała mnóstwo zamówień. Ale zdarzą się i tacy, którzy odchodzą bo pracodawca potrafił wstrzymać im urlop (planowany z wyprzedzeniem!) na wczasy z dziećmi i ściągnąć do pracy z zagranicy. Z błahego powodu, jak comiesięczne konferencje w górach.

Może Ci się również spodoba