Zysk z spotkań biznesowych.

Konferencje, seminaria czy imprezy integracyjne organizowane przez firmy są doskonałą okazją do integracji, zawarcia nowych znajomości, poznania odpowiednich ludzi na odpowiednich miejscach, którzy mogą nas zauważyć, docenić, przyśpieszyć nasz awans w firmie. Jeśli to my jesteśmy organizatorem mamy szansę wykazać się swoim profesjonalizmem i doświadczeniem przed szefem. Tu również możemy liczyć na awans.

imprezy integracyjne w górach

imprezy

 

Nie jest to takie proste jak może się wydawać. Osiągnięcie zamierzonego wyniku łączy się z odpowiednim wykorzystaniem zaistniałej sytuacji oraz odpowiednim zachowaniem z naszej strony.

 

 

 

 

Najważniejsze pytania na jakie musimy sobie odpowiedzieć to:

1 . Jakiego typu będzie spotkanie

Konferencje w górach rządzą się innymi prawami niż imprezy integracyjne w górach. Na inne zachowanie oraz inny charakter rozmowy możemy pozwolić sobie w przypadku sztywnego spotkania, a na inne w przypadku luźnego i niezobowiązującego.

2. Kto będzie uczestniczył w danym spotkaniu i jakie stanowisko zajmuje

Pamiętaj, że będąc na imprezie firmowej nadal jesteś w pracy. Teoretycznie powinieneś znać najważniejsze osoby w firmie (np. zarząd) i wiedzieć jakie stanowisko w firmie zajmują.

3. Przygotuj się do spotkania

Jesteś częścią firmy. Jako zaangażowany pracownik powinieneś orientować się w ogólnym zarysie sytuacji firmy oraz kierunkach w których zmierza. Nie wymądrzaj się, jeśli nie znasz szczegółów lub nie jesteś pewny uzyskanej wiedzy. Jednak ignorancja bywa najgorsza.

4. Zrób dobre wrażenie

Przyjdź na spotkanie odpowiednio ubrany, uśmiechnięty i pełen entuzjazmu. Sam chciałbyś przecież zatrudniać tylko takich pracowników. Zachowuj się odpowiednio do zaistniałej sytuacji. Nawet jeśli jest to firmowa zabaa nie powinieneś wyczyniać nieprzyzwoitych tańców czy za dużo pić. Nadal reprezentujesz firmę w miejscu publicznym i pewne standardy Cie obowiązują.

Na koniec rada – spotkania biznesowe traktowane są jak zło konieczne, a można wiele dzięki nim osiągnąć.

Może Ci się również spodoba