Nowość na rynku turystyki biznesowej!

Specjaliści z branży turystycznej zauważyli, że na rynku turystki biznesowej w Polsce, uwidacznia się ostatnio nowy trend. Łączy on szkolenia z imprezami integracyjnymi. Nowoczesne obiekty szkoleniowe, wychodząc na przeciw zapotrzebowaniu ze strony rynku, coraz częściej wzbogacają swoją ofertę o pakiety szkoleniowo-integracyjne.

Największym zainteresowaniem cieszą się imprezy i konferencje w górach. Górskie hotele posiadają nie tylko świetne zaplecze szkoleniowo-konferencyjne. Idealna lokalizacja pozwala im wykorzystać bogate zaplecze rekreacyjne, celem wzbogacenia typowego szkolenia o elementy, które pozwolą się pracownikom rozluźnić, bardziej poznać i zintegrować ze sobą. Turnieje, spływy rzeczne czy biesiady to tylko nieliczne z propozycji. Warto zaznaczyć, że pakiety szkoleniwo-integracyjne przynoszą wymierne korzyści wszystkim. Hotel może pokazać się nie tylko od strony świetnego obiektu szkoleniowo-konferencyjnego. Organizacja szkoleń połączonych z imprezami integracyjnymi to okazja do  reklamy dla całej oferty hotelu. W przyszłości zaowocować może to tym, że uczestnicy pakietu szkoleniowo-integracyjnego zdecydują się powrócić do hotelu z rodziną czy znajomymi i spędzić tu pobyt.  Z kolei sami zainteresowani, oprócz zdobycia cennej wiedzy i nowych umiejętności, nawiązują lub zacieśniają znajomości oraz w miły, a często nawet ekstremalny sposób spędzają czas. A co z przedsiębiorstwem? Tu można pokusić się o stwierdzenie, że ono osiąga w rezultacie końcowym najwięcej. Firma ponosząc jednorazowe koszty uzyskuje wykwalifikowaną kadrę pracowniczą raz zintegrowany zespół pracowników, którzy wspólnymi siłami będą walczyć o jej rozwój. Organizacja tego rodzaju imprez wzmacnia więź między pracownikiem a firmą, której częścią się czuje. Wyniki badań wskazują, że z przedsiębiorstw, które korzystały z tego rodzaju oferty, pracownicy odchodzą rzadziej. Nie dziwi zatem coraz większa popularność pakietów szkoleniowo-interacyjnych. Każdy hotel w górach je ma.

Otwarte pozostaje jednak pytanie czy na stałe zagoszczą w turystyce biznesowej. Wydaje się, że tak! Oferta szkoleniowo-integracyjna jest coraz bogatsza i coraz atrakcyjniejsza. Z biegiem czasu powinna ona stać się silną i przynoszącą ogromne zyski gałęzią współczesnej turystyki biznesowej.

Może Ci się również spodoba